Bringás-gyalogos-versenyes ládadömping
A nyári kéktúrázásom óta nem tudtam kiszakadni a természetbe. Nyárra felpörögtek az események a házfelújítás körül. Sokan, sokat dolgoztak, hogy lakhatóvá válljék nyár végére az új otthonunk, de sajnos több, nem várt problémába is belefutottunk, így szeptember elején sem tudtunk beköltözni a házba, viszont ki kellett költözni a lakásból. Átmenetileg az anyósoméknál húztuk meg magunkat. Szerencsére a bútorokat és a holmik egy jelentős részét azért már be tudtuk raktározni a hálószobákba. Nem volt egyszerű, de lelkileg már készültünk erre a verzióra, így nem ért váratlanul. Szeptemberben aztán úrrá lettünk a helyzeten és október 3-án végre birtokba vehettük új otthonunk. Persze még nagyon sok feladat várt minket ekkor is, de a lakhatásunk megoldódott.
A Tatai tó vízszintjét tudatosan emelik, vagy épp csökkentik. forrás: greenfo.hu
Lévén ez egy túrablog, nem is mennék bele ennél jobban a házépítés problémakörébe, de ez megmagyarázza, hogy a túrázásra, geoládázásra miért nem jutott idő a nyáron és az ősz első felében. A versenyt éppen ezért már felfokozott hangulatban vártuk. Erre tartalékoltunk néhány szabadnapot. A lányomat csütörtökön felvittük Pestre az unokatestvéréhez, mert ő nem szívleli túlságosan az efféle kirándulásokat. Aztán Tata felé vettük az irányt, mert ott sikerült szállást foglalni a Penta Lux Hotelben.
Másnap, pénteken, egy szeles, de szép napsütéses időben bringára pattantunk és egy kényelmes, szinte egész napos öröm kerékpározás keretén belül körbetekertük a tatai Öreg tavat. Délelőtt egy rövid sétával vezettük fel a délutáni bringatúrát aztán 11:30 körül elintéztük a bringa bérlés adminisztrációját és nyeregbe pattantunk. Dél volt, mikor leértünk a partra és elindultunk az óra mutató járásával ellentétesen az óváros felé, hogy elsőnek valami jóféle éttermet találjunk. Ebéd előtt még megkerestük a GCTAVA - Tatai vár ládát, amely a magunkfajta tapasztalt ládászoknak nem okozott nehézséget, egész jól körbe van írva, mit és hol keressünk. De emlékszem kezdőként volt pár ilyen jellegű városi láda, amely miatt többször vissza kellett mennem, mire ráleltem. Mindenesetre ebéd előtt sikerrel logoltam és aztán egy jót ebédeltünk a Kalóz Fregatt étteremben.
Én meg-meg álltam a tanösvény tábláit olvasgatva, míg a fiam és a nejem egy idő után el is tűntek a szemem elől. Így egyedül pedálozva közeledtem a GCTTHS - Tatai halszag ládája felé. Először ezt a ládát nem akartam megkeresni. Gergő még csak-csak elindult volna velem a dzsungel felderítésére, de tartottam tőle, hogy ez akár negyed óra, 20 perces keresés is lehet, és a nejemet nem akartam ilyen hosszú várakozásra ítélni. De aztán éltem a pótjelszó adta gyors logolás lehetőségével. Itt vártak rám a többiek a kanális partján üldögélve. Míg a tó ellentétes fele urbánus környezetben, addig ez a rész igazi hamisítatlan őserdőben vezet. Csodaszép volt, főleg így az ősz legszebb színeiben pompázó fák által övezve. Aztán a még egy kis pedálozás után elérkeztünk a kiindulópontra. Napfürdőztünk egyet a tóparton, majd visszagurultunk a közeli szállásra és rápihentünk a másnapi versenyre.
A következő állomás az EB - Égi ballon névre hallgatott, ami nem egy lufi volt, hanem egy víztorony az erdő közepén. Majd egy kidőlt, valaha jobb sorsa szánt les várt minket. Az elnevezése ennek is nagyon találó volt (ML - Már nem Les).
Az élmezőny két és fél óra körüli ideje behozhatatlan számomra, de "körülöttünk" azért lehetne kicsit javítani. 11 percet faragva 10-en belülre kerülhettünk volna. 10 perc további késlekedéssel viszont a 16. helyre csúsztunk volna vissza. Node egy ilyen versenyen nem számít annyira a "mi lett volna ha...". Az volt a fontos, hogy egy érdekes helyszínen, csodaszép környezetben kirándultunk egy jót.
Az eredményhirdetést nem vártuk meg, mert még volt program tervünk a mai napra Tatán is. Nagyon jól éreztük magunkat. Köszönjük szépen a szervezőknek a sok munkát, amit ebbe a remek verseny szervezésébe fektettek.
